Centrum TDU i gier samochodowych

Zapowiedź DiRT 4

Dirt 4

Codemasters zapowiedziało kolejną grę z serii DiRT. Według zapowiedzi tytułowa „czwórka” ma skupiać się na realizmie z zeszłorocznego DiRT Rally i łączyć to z przystępnością i wyścigami wypełnionymi adrenaliną znanymi z gier DiRT 2, oraz DiRT 3.
W grze dostępne będą klasyczne wyścigi rajdowe, które w dalszym ciągu opierać się na podstawach określonych przez gry Colin McRae Rally. Gra posiada licencję FIA World Rallycross Championship, dlatego możemy spodziewać się wyścigów rallycrossowych na torach Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell i Holjes & Lydden Hill. Zapowiedziano, że w grze dostępne będzie ponad 50 różnych aut, w tym Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 czy Audi Sport quattro S1 E2, w grze zobaczymy również buggy, ciężarówki z klasy Pro-2 i Pro-4 i crosskarty.


DiRT 4 posiadać będzie tryb kariery, tryb joyride (który zawiera niszczenie obiektów, wyzwania czasowe czy obszar dowolnej rozgrywki), edytor tras, który proceduralnie będzie tworzył trasę na podstawie podanych parametrów. Akademia Dirta służyć będzie do rozwijania swoich umiejętności, które wykorzystać będziemy mogli na przykład w wyzwaniach dziennych, tygodniowych i miesięcznych znanych z DiRT Rally.

Gra ma posiadać realistyczny model zniszczeń i opcję dostosowania ustawień pojazdów.

Premiera zaplanowana jest na czerwiec tego roku.

 

Trailer DiRT 4 

 

Źródło: Oficjalna strona DiRT4, Steam

Komentarze

Obrazek użytkownika Courius
Mam dziwne przeczucie, że feelingiem jazdy nie dorówna DiRT Rally.