Centrum TDU i gier samochodowych

Gravel, Dakar 18 - nowe gry dla miłośników bezdroży

Gravel, Dakar 18 - nowe gry dla miłośników bezdroży

Gravel jest grą od Milestone skupiającą się na wyścigach rajdowych. Ścigać będziemy się w wielu różnych lokacjach - będziemy mogli doświadczyć wyścigów po pustyniach, plażach, lasach czy pokrytych śniegiem górach. Trasy mają umożliwiać dowolny wybór trasy do mety, oferując otwartą strukturę. Model jazdy ma oscylować gdzieś pomiędzy zręcznościowym a symulacyjnym.

W grze dostępne będą cztery tryby gry:
- Cross Country
- Wild Rush
- Speed Cross
- Stadium Circuit

W Cross Country przewidziana jest swobodna eksploracja lokacji i rywalizacja o to kto pierwszy dotrze do serii punktów na mapie. W wyścigach Wild Rush nie będą obowiązywać żadne zasady i będziemy ścigać się po najniebezpieczniejszych lokacjach. Speed Cross odbywać się będzie na zrekonstruowanych prawdziwych trasach, a Stadium Circuit polegać będzie na wyścigach w zamkniętych stadionach. Poza trybem dla pojedynczego gracza w grze będzie dostępny tryb multiplayer.

Premiera Gravel przewidziana jest 27 lutego. Osoby, które zamówią preorder dostaną w prezencie Porsche Rallye Pack dodający do gry Porsche 924 GTS Rallye i Porsche 959 Rallye z oficjalnymi malowaniami.

 

Dakar 18 został zapowiedziany przez firmę Deep Silver na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC. Nad grą pracuje studio Bigmoon Entertainment, które pomagało przy tworzeniu Flatout 4: Total Insanity czy WRC 5. Będzie to oficjalną gra o słynnym rajdzie Dakar. Ma to być realistyczna symulacja rajdu zawierająca wiele licencjonowanych pojazdów. Będziemy mogli wybrać je spośród pięciu klas - samochodów, motocykli, quadów, ciężarówek i UTV. Twórcy obiecują również realistyczny system nawigacji, tryb dla pojedynczego i wielu graczy, symulację upływu czasu i zmiany pogody, ogromny otwarty świat z fotorealistyczną grafiką czy system napraw.
Premiera ma odbyć się w tym roku, jednak dokładna data nie jest znana.

 

 

Żródła: www.gry-online.pl, www.deepsilver.com, Steam