Polskie Centrum Samochodowych MMO

GRID Autosport + Trailer

GRID Autosport

Tak jak Codemasters obiecało w swoim ostatnim teaserze, dziś ujawnili więcej szczegółów na temat swojej nowej produkcji. Nowa odsłona nosić będzie nazwę GRID Autosport. Głównym celem developerów przy nowej odsłonie serii jest powrót do bardziej autentycznych wrażeń. Jak sami twórcy mówią, po wydaniu GRID’a 2 - mimo dobrych recenzji - skupili się na słuchaniu tego, co do powiedzenia miała społeczność. Tym samym doprowadziło to do paru istotnych zmian, jak powrót kamery z kokpitu czy też zmiana modelu jazdy na bardziej realistyczny. Podobnie jak pierwszy GRID czy też gry z serii Toca, grze ma być bliżej symulacji niż zręcznościówki zgrabnie łącząc oba modele jazdy. Każde auto ma prowadzić się nieco inaczej, a tych uświadczymy w grze kilka rodzajów, od aut drogowych po turystyczne aż do prototypów. W grze do dyspozycji dostaniemy pięć dyscyplin, a wśród nich wyścigi wytrzymałościowe, drifty, czy też standardowe wyścigi. Wspomina się również o powrocie Demolition Derby, które w drugiej odsłonie serii pojawiło się dopiero w darmowym DLC. Każda dyscyplina posiadać będzie również podkategorie jak wyścigi aut turstycznych, prototypów, Time Attacks i wiele innych jeszcze nie ujawnionych.

W drugiej odsłonie serii GRID niestety znajdowało się dość mało torów wyścigowych które w większości zastąpione zostały ulicznymi. Tym razem ma się to zmienić, już teraz wiemy, że w grze znajdą się takie tory jak Hockenheim, Sepang, Jarama i Yas Marina. Ale naturalnie pojawią również tory uliczne, takie jak choćby San Francisco znane już choćby z pierwszej części. Łącznie w grze znaleźć mają się 22 lokacje, a co więcej, kombinacji różnych tras ma być ponad 100! W GRID Autosport łącznie ma znajdować się więcej torów wyścigowych, niż w pierwszej i drugiej części razem wziętych.

Po świetnym trybie kariery jaki znajdował się w pierwszej odsłonie części, wiele osób narzekało na tryb dla jednego gracza w GRID 2. Tym razem wygląda na to, że ponownie Codemasters posłuchało opinii graczy implementując tryb kariery przypominający ten z GRID’a 1. W trakcie swej wyścigowej kariery jako profesjonalny kierowca będziemy mieć możliwość dołączania lub zmieniania zespołów oraz spełniania wymagań sponsorów. Ponadto wraca możliwość posiadania w zespole teammate’a, który w trakcie wyścigów ma nam pomagać na nasze zawołanie poprzez atakowanie innych zawodników bądź obronę swojej pozycji. Tryb kariery nie będzie zmuszać nas do jeżdżenia w konkurencjach których nie lubimy. Jeśli jesteś fanem wyścigów wytrzymałościowych i pragniesz na nich się skupić, to właśnie to będziesz mógł zrobić. Nie będziesz musiał zawracać sobie głowy innymi dyscyplinami. Ale oczywiście możesz również jeździć w każdej dyscyplinie. Przed każdym wyścigiem będziesz mieć okazję potrenować na torze, którego jeszcze nie znasz, ale również wziąć udział w kwalifikacjach, co jest zupełną nowością w serii. Naturalnie nie musisz jechać ani kwalifikacji ani treningów, możesz zwyczajnie skupić się na bezpośredniej rywalizacji na torze.

GRID Autosport posiadać będzie tryb multiplayer, w którym dzięki usłudze RaceNet będziemy mogli dołączać do znajomych, tworzyć z nimi Kluby Wyścigowe, by potem móc ścigać się z innymi klubami. Co tydzień poprzez RaceNet udostępniane będą również wyzwania.

Gra pojawić się ma dość szybko bo już 27 czerwca na PC, Xbox’a 360 oraz PS3. Poniżej zobaczyć możecie nowy trailer do GRID Autosport!