Polskie Centrum Samochodowych MMO

Zmiany, idą zmiany

TDU 2 DLC

Poczekaliśmy sobie wszyscy sporo czasu, jednak warto było. Dostaliśmy, zdaje się, że w ramach przeprosin ze strony Atari, darmowy dodatek, zwany potocznie patchem. Prawdę mówiąc jest to hybryda dodatku i patcha - dostajemy parę fajnych rzeczy (w tym auta), a z drugiej strony poprawiono całą masę błędów.

Wystarczy na trochę odpalić grę i pokręcić się po okolicy, by zauważyć zmiany. Po pierwsze, dostajemy 20 nowych misji do wykonania, 8 na Ibizie i 12 na O'ahu. Dzielą się one na dwa rodzaje: konwój ekstremalny oraz konwój czasowy. Oba typy są naprawdę interesujące. W prawie wszystkich (19/20) jest duże natężenie ruchu, które znacznie komplikuje sprawę, ale i dodaje smaczku. Konwojujemy pojazdy, które (jeszcze?) nie występują w podstawowej części gry (niektóre z nich od początku są do kupienia z oficjalnej strony TDU2.com). Pojawiła się długo wyczekiwana Corvette ZR-1, a także Pagani Zonda Tricolore.

Inną nowością są kolejne wraki do odnalezienia, a w zamian za nie następne auta do odebrania w komisie u Jude'a. Tym razem mamy możliwość nabycia klasyków pełną gębą, czekają bowiem na nas Lancia Stratos Groupe 4 (B2) wespół z Dodge'em Chargerem RT (C3) - prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji (niestety przy okazji pojawienia się nowych wraków, sfiksowała się zakładka w "postępy i cele", przez co nie musimy szukać 10 wraków Lancii, a jedynie 2, za to na nowo szukamy wraków uprzednio już odnalezionych, np Daytony).

 

Wysłuchano także utyskiwań wielu graczy i wprowadzono możliwość sprzedaży aut, które wygrywaliśmy w tracie przechodzenia mistrzostw. Tak, tak, nareszcie różowego cuda/straszydła/dziwactwa można się pozbyć i jeszcze nam za to zapłacą. Ponadto możliwa jest sprzedaż innych pojazdów (oprócz tych dostanych za wraki) w dowolnym momencie, czyli już nie musimy zapychać sobie garaży albo zerować stanu konta, by sprzedać to, co uznamy za stosowne.

To jeszcze nie wszystko - mamy 3 nowe poziom eksploracji (czyli już w sumie 18), przez co maksymalny poziom, jaki możemy uzyskać w grze - łącznie z kasynem - wynosi 73. Za uzyskanie 18 poziomu eksploracji czeka na nas specjalny strój (foty poniżej). Pojawił się nowy poziom - Ikona, detronizując tym samym Legendę i staje się najbardziej pożądanym levelem. Jest także specjalny kanał dostępny w posiadłościach w "Media" dotyczący właśnie nowości, które oferuje ów DLC.

Poprawiono także cała masę błędów począwszy od Pucharu Hawajów 2, ograniczenie "odbić" samochodu, po zderzeniu np. ze skałami, przez możliwość odkrywania dróg będąc w trybie kooperacji, możliwość korzystania z aut klubowych podczas wyścigów międzyklubowych, aż po poprawienie osiągów i wydajności Koenigsegg'a CCXR tak, aby nareszcie był konkurencyjny względem wszechobecnych i dominujących Veyronów.

Jakby tego było mało, uważnie obserwując okolice podczas wyścigów bądź wycieczek możemy natknąć się na bardzo obiecujące billboardy. zapowiadające rychłe nadejście motorów w Test Drive Unlimited 2, a także Centrum Aukcyjnego, gdzie będziemy mogli.... no właśnie, co? Sprzedawać czy może licytować? Bardziej giełda znana z TDU1 czy coś zupełnie innowacyjnego? W grę będą wchodziły tylko pojazdy, a może także posiadłości, a może coś jeszcze? Czas pokaże, bądźmy czujni.