Polskie Centrum Samochodowych MMO

Zmiana nazw i klas aut

TDU Saleen Extrime

Niektóre auta w grze po stuningowaniu zmieniają klasę, do której należą. Przykładam takiego pojazdu jest Alfa GT 3.2 V6 24v. Jeśli postanowimy tuningować to auto na 3-ci poziom zmieni ono swoją pierwotną grupę, czyli F na o jeden wyższą, tj. E. Co za tym idzie, taką tuningowaną Alfą nie będzie już można brać udziału w wyścigach F klasy.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Forda Convertible oraz Forda Coupe. Ten pierwszy, po tuningu w warsztacie Saleena (o tej ciekawostce piszę poniżej), na 2-im i 3-im poziomie zmienia swoją grupę z E na D.

Nieco inaczej jest z drugim wspomnianym Fordem. Otóż Ford Coupe po tuningu (również u Saleena) na 2-im poziomie przechodzi do grupy D (z E), natomiast po zwiększeniu tuningu na 3-i poziom auto awansuje do grupy C, czyli o dwie grupy wyżej niż wersja podstawowa, od której zaczęliśmy.

Z kolei inne samochody wraz z tuningiem zmieniają całkiem bądź modyfikują swoje nazwy. Przykładem modyfikacji nazwy jest wspominana już Alfa GT 3.2 V6 24v, której nazwa przekształca się w Alfa GT 3.2 V6 24v Sporting Technical Kit. Bez względu na poziom tuningu nazwa jest ta sama, ale - jak widać - zmieniona względem pierwowzoru.

Innym tego typu pojazdem jest Nissan 350Z Coupe, którego nazwa się przekształca odpowiednio na:

Jeszcze ciekawiej przedstawia się sytuacja jeśli chodzi o Fordy, bowiem możemy je tuningować zarówno w warsztacie Forda jak i Saleena. W tym pierwszym przypadku sprawa jest prosta – auto ani nie zmienia klasy, ani nazwy. Komplikacje pojawiają się dopiero u Saleena, a auto zmienia się nie do poznania. W przypadku Forda Convertible wygląda to następująco:

 Jeśli natomiast mowa o Fordzie Coupe, to sprawa ma się tak:

 PS. Tuning Forda w warsztatach Saleena jest jedyną szansą (nie licząc kupna auta na giełdzie) na wejście w posiadanie Saleenów innych niż Twin-Turbo.