Polskie Centrum Samochodowych MMO

Wyścigówki to nie tylko komputer czy konsola - gdzie jeszcze możesz poszaleć

Tor

W salonach gier możesz teraz przeżyć wyścigową przygodę znacznie bardziej ekscytującą niż automaty, jakie pamiętasz z dzieciństwa. Zobacz, w co możesz zagrać, by wygrać.

Pewnie nie raz zdarzyło ci się w trakcie wakacyjnych wypadów zagrać na automatach typu arcade i przeżyć dzięki temu prawdziwe wyścigowe emocje. W związku z pojawieniem się konsoli i komputerów osobistych dziś tego typu maszyny są już mniej popularne, jednak w większych salonach gier nadal znaleźć można ciekawe propozycje, znacznie bogatsze od tych, jakie pamiętasz z dzieciństwa.

Obecnie możemy ścigać się np. dzięki Battle Gear 4 i Battle Gear Tuned. Jedną z najciekawszych cech tej gry, oprócz 24 rozbudowanych tras i różnych modeli samochodów, jak Subaru Impreza WRX, jest możliwość indywidualnego stuningowania swojego pojazdu w domu, a następnie wykorzystania go na automacie po wpisaniu odpowiedniego kodu. Gracze mogą także tworzyć wirtualne zespoły i organizować wspólne wyścigi. 

Inną ciekawą propozycją jest Batman Arcade, dzięki której możesz poznać smak jazdy batmobilem. W tej grze trasy prowadzą ulicami Gotham City, miasta o powierzchni 25 km2, zaś sama jazda to element rozgrywającej się fabuły, w której oprócz Batmana występują także Joker, Bane czy Pingwin.

Jeśli natomiast chcesz zagrać na pieniądze, wypróbuj wyścigową grę slotową Good to Go. Ten automat slotowy posiada 9 linii wypłat, symbole Wild i Scatter oraz możliwość zdobycia darmowych obrotów, ale co najważniejsze – daje szansę na wygranie nawet 50 000 dolarów.

A co powiesz na wyścig na własnoręcznie zbudowanym torze? Taką możliwość stwarzają zestawy Pitch Car i Pitch Car Mini. Gracze najpierw budują z 16 elementów własny tor, a następnie przystępują do gry, która przypomina grę w „kapsle”. Instrukcja zawiera wskazówki dla 11 tras, lecz można też zrealizować własny pomysł, ponieważ modularne elementy nie ograniczają wyobraźni. Wyścig polega na okrążeniu całości trasy przy wykorzystaniu jak najmniejszej liczby ruchów. Przewidziane są też kary za wypadnięcie z toru, dachowanie lub wypchnięcie innego bolidu z toru.

Komentarze

Obrazek użytkownika olosagaris
A pamiętacie te zestawy matchboxa do zabawy? Były też takie tory, samochody poruszały się na szynach, zestaw podłączało się pod prąd/baterie i była zabawa. I tak najwięcej frajdy dawały Bburago 1:24 i 1:18 oraz pudełko kredek, długopisów itp. Też z książek (czego u mnie nigdy nie brakowało) robiło się tor jazdy dla zabawek-samochodów, zwłaszcza tych RC. W lecie mazało się drogi na asfalcie za pomocą kredy i też była zabawa ;) Obecnie pozostanę już przy wirtualnej rozrywce i moim modelu w ogródku w skali 1:1. Fajny, ciekawy artykuł, czekam na więcej..