Polskie Centrum Samochodowych MMO

WRC 6 nadchodzi

WRC 6

Pewnie większość osób już o tym wie ale warto przypomnieć że w tym roku pojawi się kolejna część znakomitej (pewnie nie dla wszystkich) serii jaką jest WRC. Choć zapewne wielu wielbicieli rajdów samochodowych powie, że i tak nic nie przebije takich klasyków jak Colin McRae Rally 2.0 czy Richard Burns Rally, to jednak warto się nad tym tytułem pochylić, ponieważ jest w tej grze duży potencjał i tak na prawdę dzięki pełnej licencji FIA nie ma ona konkurentów na rynku gier.
Co wiadomo na temat samej gry?
Na razie niewiele. Sama mechanika ma się dużo nie różnić od piątej części, aczkolwiek producenci zapewniają, że nie jest to tylko odgrzewany kotlet, ale gra stworzona na nowo.
Po udanej, ale nie do końca dopracowanej pierwszej części, niezbyt udanej części drugiej, fatalnej jak dla mnie części trzeciej, przeciętnej czwartej, dość dobrej ale tak jak w przypadku pierwszej części nie do końca dopracowanej piątki, nowa odsłona może w końcu spodobać się najbardziej wybrednym graczom.

Gra ma mieć debiut jesienią, a więc zespoły oraz zawodnicy z sezonu 2016 będą aktualne. Producent zapewnia, że z pomocą fanów gry zostały poprawione błędy oraz nie do końca lubiane elementy części poprzedniej. Niepotwierdzone źródła donoszą o tym, że w grze będziemy mieć dostęp do nowego rajdowego Citroena, którego premiera w rajdach ma mieć miejsce w przyszłym sezonie.

Gra zapowiada się więc ciekawie, ale czy da sobię radę na rynku po wcześniejszych "średniakach"? Sam jestem ciekaw. Pozekajmy do jesieni.