Polskie Centrum Samochodowych MMO

Wielkie odliczanie: 8

Ferrari California

Osiem dni dzieli nas od europejskiej premiery TDU 2. Wielu z Was ciekawi zapewne, jakim samochodem przyjdzie nam kierować na samym początku naszej przygody. Nowiutkie, czerwone, rozpędzone do granic możliwości Ferrari, to marzenie każdego dużego chłopca. Nie wspominając już o pięknej, młodej kobiecie u naszego boku. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że sportowe auto, które właśnie prowadzimy nie należy do nas (lecz do naszego pracodawcy), a piękna kobieta to córka szefa, o której możemy tylko pomarzyć. Tak właśnie zaczyna się nasza historia.

Lecz mniejsza z tym. Chciałbym przybliżyć Wam dzisiaj sylwetkę owego pięknego Ferrari California. Na początek kilka naprawdę ładnych zdjęć tego cudeńka.

Zdjęcia zdjęciami, ale wypadałoby też wiedzieć, co dziecko włoskiego koncernu ma pod maską. Silnik V8 o pojemności 4.3dm3 który dysponuje mocą 460 KM przy 7500 obrotach na minutę robi niezłe wrażenie. Przy takiej mocy silnika, California rozwija zawrotną prędkość maksymalną 310 km/h. "Setkę" osiąga w niecałe 4 sekundy od startu. Pięknie, ale ile taka "bestia" pali na 100 km? Niestety nie mało bo, aż 14.7 litrów. Lecz w TDU 2 nie musimy martwić się o paliwo, pozostaje nam natomiast czerpać przyjemność z jazdy takim "dziełem sztuki".

Foto: oficjalna strona TDU2