Polskie Centrum Samochodowych MMO

Video Preview

TDU 2

Poniższy filmik prezentuje część możliwości, jakie będzie dawała nam druga część z serii Test Drive Unlimited. Zakosztujemy luksusu, życia na wysokim poziomie wśród pięknych samochodów, czyli coś, co znamy doskonale z pierwszej odsłony.

Grę rozpoczynamy podobnie - posiadamy jeden wóz i biorąc udział w wyścigach wzbogacamy się. Następnie kupujemy posiadłości, ścigamy się w kolejnych zmaganiach, a nawet w ekskluzywnych klubach wyścigowych. Twórcy gwarantują nam towarzystwo innych graczy w każdym możliwym momencie - gdy tylko ktoś będzie w pobliżu będziemy z nim łączeni (o ile będzie miejsce na serwerze). Mam nadzieję, że w TDU 2 tryb multi będzie się sprawował dużo lepiej, niż w części pierwszej.

W dalszej części mamy krótką charakterystykę wyścigów z innymi graczami. Będą oczywiście zmagania wg najprostszej zasady, czyli kto pierwszy wygrywa, ale to nie wszystko. Wyzwania typu Prędkość - zorganizowane tak samo, jak w TDU w trybie single player, z tą jednak różnicą, że tu będziemy rywalizować z innymi graczami. Wygrywa ten, kto uzyska najwyższą średnia prędkość (punkty pomiarowe mijamy wg dowolnej kolejności).

Wyścigi typu Follow the leader - wyścig/zabawa polegająca na wspólnym dojechaniu do mety. Trudność polega na tym, że tylko jedna osoba wie, w którym miejscu znajduje się punkt kontrolny. Gdy już ostatnia osoba minie dany checkpoint prowadzący się zmienia i tak za każdym razem. Jeszcze inne wyścigi to

Keep your distance - dość dziwna zabawa, gdzie należy zachować odstęp względem innych kierowców. Ci, którzy się zastosują do tego, otrzymują w trakcie wyścigu punkty, wygra ten, kto na mecie będzie miał ich najwięcej.

Jak słyszymy w podsumowaniu może i TDU2 nie dorówna realizmem GT 5, ani nie uświadczymy takich efektów przy dużych prędkościach jak w NFS HP, jednak gra ma w sobie potencjał i powinna przypaść do gustu graczom oraz ich usatysfakcjonować.