Polskie Centrum Samochodowych MMO

Tory w TDU2

Tor

Każdy fan pierwszej odsłony Test Drive Unlimited doskonale pamięta, że jedynym specjalnym torem wyścigowym był O’ahu Raceway i chyba każdy z nich zrobił na nim okrążeń co niemiara. Niewybaczalnym grzechem byłoby jego zlikwidowanie w części drugiej. Na szczęście stary poczciwy tor ma się dobrze, a ponadto dostał długo wyczekiwane towarzystwo w postaci innych torów wyścigowych, a jest ich w sumie aż 10! Co prawda zostały one rozmieszczone skrajnie nierówno (1 na Ibizie i aż 9 na O’ahu), to najważniejsze, że w ogóle są i z tego powinniśmy się cieszyć.

Doskonale pamiętam jak pierwszy raz przemierzałem odnowioną hawajską wyspę i znalazłem tor wyścigowy inny niż sławne już O’ahu Raceway. Moje zdziwienie rosło wraz z odkrywaniem kolejnych kilometrów dróg i znajdowaniem kolejnych torów.. Gdy już odblokowałem każdą drogę, przeszedłem do mapy, zacząłem je liczyć i sam nie mogłem uwierzyć, że jest ich aż tyle.

Poniżej znajdziecie zdjęcie każdego z tych torów oraz krótką wskazówkę, w jakich miejscach się znajdują. Ze względu na ich specyficzne ukształtowanie (jedna droga dojazdowa i pętla) nie stanowi większej trudności ich odnalezienie, toteż wyszedłem z założenia, że wystarczy, że zaprezentuję kształt torów oraz ich przybliżone położenie, a każdy kto będzie chciał je zlokalizować, da sobie radę.

1. Tor na Ibizie

Położony wewnątrz wyspy, na granicy obszaru 1 i 2, bliżej wschodniego jej krańca. Parę kilometrów na wschód od toru znajdują się mistrzostwa wysokiego szczebla w grupie B4. W bezpośrednim sąsiedztwie toru biegnie prosta droga na osi północ-południe.

2. Tor górski

Położony niemal nad samym zachodnim brzegiem O’ahu pomiędzy dwoma pasmami górskimi, na 2 terenie drugiego hawajskiego obszaru; 15 km poniżej Północnej Latarni a jednocześnie parę km powyżej mistrzostw wysokiego szczebla w grupie A5.

3. Szybki tor Atari

Jadąc dalej na południe po zachodnim wybrzeżu (poruszamy się cały czas przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) natrafimy na trzeci tor. Wystarczy kierować się na południowy-wschód od mistrzostw wysokiego szczebla w grupie A5. Niemal nad samym torem znajduje się posiadłość Zakątek Pokoju „Mililani”, nieopodal agencja nieruchomości oraz klub.

4. Tor zakręcone Hawaje

Ostatni z torów na zachodniej ścianie O’ahu ulokowany przy południowych krańcach. Jadąc ekspresówką przechodzącą w autostradę (okrążając Hawaje jedzie się właśnie tędy) będziemy widzieć ten obiekt z prawej strony. Na północny-zachód znajduje się Fryzjer, na południe klub.

5. O’ahu Raceway

Jedyny tor, na którym nie ma zorganizowanego wyścigu multiplayer, co uważam za spore niedopatrzenie, a jeśli to celowy zabieg, to zdecydowanie chybiony. Jego lokacja względem części pierwszej nie zmieniła się ani o jotę – nadal leży przy południowym lotnisku (z którego rozpoczyna się nasza przygoda w TDU 1). Więcej o tym torze przeczytasz tutaj.

6. Tor Błyskawica

Najbardziej wysunięty na południowy-wschód tor wyścigowy, Znajduje się wewnątrz trasy wyścigu multiplayer Sandał do dechy (kto u licha wymyślał te polskie nazwy?:)) W niedalekim sąsiedztwie znajdują się 3 posiadłości: Góry Keolo, Wioska PohaKupu oraz Dom Tenisowy, a także siedziba klubu.

7. Tor Gramofonowy

Chyba najtrudniejszy do wskazania położenia i znalezienia tor. Umiejscowiony jest ok. 15-20 km w linii prostej na zachód od Toru Błyskawica. Znajduje się pomiędzy dwoma pasmami górskimi i na próżno go szukać przy krańcach O’ahu. Kilka km na północ od Gramofonowego mamy wyścigi mistrzostwa wysokiego szczebla w grupie A2, zaś kilkanaście km na południowy-zachód znajdują się mistrzostwa wysokiego szczebla w grupie A3.

8. Tor S

Znajduje się na styku obszarów 1 i 3 na Hawajach, mniej więcej w 2/3 wysokości O’ahu. Niedaleko na południowy-wschód od toru znajduje się wyzwanie typu utrzymaj dystans (C), a także najdroższa posiadłość w całym TDU2 – jacht z hawajskiej wyspy. 2-3 km nad torem znajdziesz salon z samochodami azjatyckimi.

9. Tor w kształcie litery T

Z kolei ten tor znajduje się w północno-wschodnim krańcu wyspy. Łatwy do odnalezienia ze względu na swój dziwaczny kształt o także bezpośrednie sąsiedztwo charakterystycznych punktów: MCW, Szkoły Jazdy B oraz salonu z Klasykami światowymi.

10. Pat-A-Tor

Również prosty do zlokalizowania tor. Najbardziej wysunięty na północ obiekt ulokowany na wschód od przystani jachtów. Niedaleko znajdziemy MYW Paris®, dealera samochodów włoskich, zaś kilka km w linii prostej na południe znajdują się mistrzostwa w grupie A5.