Polskie Centrum Samochodowych MMO

Test Drive bez granic

TDU

Zwiedzając O’ahu prędzej czy później natkniemy się na miejsca czy obszary ogrodzone z każdej strony, gdzie nie można po prostu wjechać. Jednak nie po to Test Drive został zaopatrzony w podtytuł Unlimited, aby nic nie dało się z tym zrobić. Jako że potrzeba jest matką wynalazków, gracze znaleźli sposoby na spenetrowanie niedostępnych lokacji. Poniżej opiszę jeden z najskuteczniejszych i chyba najprostszych sposobów na złamanie barier, które postawili producenci.

W Test Drive Unlimited niektóre obiekty, jak rzędy rosnących kwiatków czy inne niepozorne elementy krajobrazu, mogą posłużyć nam za skocznię. Najazd przy dużej prędkości na tego typu elementy skutkuje najpierw odbiciem, a następnie skokiem. W ten sposób możemy np. dostać się na O’ahu Raceway bez poziomu Mistrz, a także do wielu innych miejsc.

Zdarza się i tak, że w pobliżu nie ma żadnej „trampoliny”, a sytuacja wydaje się beznadziejna. Owszem, jest tak, ale tylko pozornie, bowiem z pomocą może przyjść nam przyjaciel lub znajomy. Wówczas jeden z Was bierze motocykl, drugi melduje się we wskazanym miejscu w samochodzie. Osoba w aucie jest tu brakującą „trampoliną”, dzięki której możemy przeskoczyć przez ogrodzenie lub inną przeszkodę.

Jak to działa? Bardzo prosto: Twój partner staje tyłem do przeszkody, a przodem do Ciebie. Ty natomiast bierzesz odpowiedni rozbieg i ruszasz wprost na niego. Przed maską samochodu zadzierasz przednie koło swojego motocyklu do góry i na dużej prędkości wjeżdżasz na tylnym kole na samochód kolegi. Jak nie trudno się domyślić w efekcie tego manewru - jeśli wszystko pójdzie tak, jak powinno – znajdziesz się w miejscu, do którego chciałeś się dostać.

Nie myśl jednak, że za każdym razem uda Ci się ta sztuka – prędzej zaliczysz kilka razy glebę, niż przeskoczysz, ale nie zrażaj się, w końcu Ci się uda.

To dopiero połowa sukcesu, natomiast drugą jest zrobić tak, aby nie musieć powtarzać tego zabiegu za każdym razem, gdy mamy na to ochotę. Aby się tego ustrzec wystarczy wejść w tryb pauzy, a następnie wybrać zakładkę ulubione i dodać to konkretne miejsce do swojej listy. Ta część zadania jest banalnie prosta, wystarczy o niej pamiętać. W ten sposób za każdym razem, gdy będziesz chciał znaleźć się w tym konkretnym miejscu, wystarczy kliknąć w nie z listy ulubionych i... voila!

 

 

Pamiętaj: W trybie HC łatwiej wykonać takie skoki, a i dalej można dolecieć, jeśli więc będziesz miał problemy wystarczy, że przełączysz tryb. Gdy już dostaniesz się gdzie sobie zamarzyłeś i dodasz to miejsce do ulubionych, możesz powrócić do trybu normal, a dodane właśnie do listy miejsce będzie na niej figurować.

Ciekawostka: w trybie HC można dostać się nawet na budynek znajdujący się na terenie toru wyścigowego.

Foto made by dabay