Polskie Centrum Samochodowych MMO

Samochody których nie znacie - #4 - PGO Hemera

Samochody których nie znacie - #4 - PGO Hemera

Marka została stworzona w roku 1985, przez dwóch motoryzacyjnych zapaleńców. Byli to Gilles i Olivier Prevot, stąd nazwa PGO (Prevot Gilles and Olivier).
Początkowo firma zajmowała się budowaniem replik samochodów, jednak w 2000 roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu pokazali swój pierwszy, samodzielnie zaprojektowany oraz zbudowany model.Był to model Speedster.

Model Hemera wszedł do sprzedaży w roku 2008, z jedną, czterocylindrową jednostką napędową o pojemności 2l.  Hemera jest mieszanką coupe oraz shooting break'a. Jednak pomimo swoich niedużych gabarytów, samochód był dosyć wygodny a jego silnik w połączeniu z niską masą własną zapewniał sporą dynamikę jazdy. Samochód zaprojektowany jest w stylu retro, aczkolwiek dalej jest on na prawdę nowoczesnym samochodem. Bez dwóch zdań, samochody marki PGO rzucają się w oczy i nie ma możliwości pomylenia ich z jakąś inną marką.

Samochód oferowano z dwoma rodzajami skrzyni biegów. Pięcio-stopniową skrzynię manualną lub 4-stopniową przekładnie manualną.
Jeśli chodzi o wyposażenie to tutaj również producent zdaje się nie zawodzić. Samochód standardowo wyposażono w takie udogodnienia jak skórzana tapicerka, elektryczne szyby, centralny zamek czy elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka. Na liści dodatkowej możemy znaleźć takie pozycje jak: skórzana kierownica, aluminiowe pedały oraz gałka przekładni skrzyni biegów czy fabrycznie modyfikowany wydech o nazwie "Club Exhaust". Generalnie samochód wyposażono we wszystkie najważniejsze gadżety.

Dane techniczne
Prędkość maksymalna: 215 km/h (ograniczona elektronicznie)
0-100 km/h:  6,9 s.
Silnik: 2.0l R4  138KM 
Stosunek mocy do masy: 141KM/tonę
Masa własna: 980kg


Cena (zależna od kursu dolara): ok 180 000 zł
Gry w których wystąpił ten samochód: brak


Zdjęcia: autogespot.de
Komentarze

Obrazek użytkownika adamsky73
Skrzyżowanie Porsche z Syrenką