Polskie Centrum Samochodowych MMO

Samochody których nie znacie - #1 - Kepler Motion

Samochody których nie znacie - #1 - Kepler Motion

Kepler Motion - na ulicy raczej ciężko spotkać ten samochód(myślę że obecnie jest to właściwie niemożliwe), i nie mówie tu o naszych ulicach czy drogach, ale o ulicach całego świata.
Samochód ten jest niczym innym niż sportową hybrydą pokroju LaFerrari czy McLarena P1, rzecz w tym że Kepler powstał w roku 2010, czyli wtedy, kiedy o P1 czy LaFerrari nikt nawet nie myślał. Można więc powiedzieć, że samochód wyprzedził swoje czasy o kilka lat. Być może właśnie dlatego nie zrobił on dużej kariery. 

Kilka słów na temat marki. Została ona założona przez rekordzistę prędkości zarówno na lądzie jak i na wodzie Russ'a Wicks.Model Motion został zaprezentowany w roku 2009 na targach w Dubaju.Właściciel Kepler Motors zadecydował wówczas że wyprodukowanych zostanie jedynie 50 sztuk modelu Motion.Wszystkie samochody zostały wyprodukowane i sprzedane przed końcem 2014 roku.

Kepler Motion był oferowany w dwóch wersjach. Pierwsza wyposażona była w silnik o pojemności 3.5 L V6 generujący moc rzędu 550 koni mechanicznych, oraz silnik elektryczny dokładający kolejnych 250, zaś druga wersja była samochodem stricte torowym. Nie nazywała się już Motion, a 17B Track Package.Wersja ta natomiast dysponowała tymi samymi jednostkami napędowymi aczkolwiek zostały one wzmocnione (moc maksymalna 1009 KM) aby jeszcze poprawić osiągi. Właśnie osiągi. Przecież pisząc o tym samochodzie, pierwszą rzeczą od której powinienem był zacząć są osiągi. A robią one piorunujące wrażenie.

Dane techniczne

Prędkość maksymalna: 323 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h: 2,7s. (Motion),
                                              2,5s. (17B TP)
Silnik: 3.5 L V6 ecoboost

Moc: 550 KM + 250 KM (silnik elektryczny) - Kepler Motion

         706 KM + 303 KM (silnik elektryczny) - 17B Track Package;

Stosunek mocy do masy: 696 KM na tonę
Masa własna: 1150 kg

Cena (zależna od kursu dolara) : ok. 1 800 000 zł.
Gry w których samochód wystąpił: Asphalt 8

Jak wam się podoba ten samochód? Moim zdaniem samochód wygląda świetnie, no a osiągi to już najwyższa liga.