Centrum TDU i gier samochodowych

rFactor 2 - Wydanie "GT3 Power Pack"!

Miłą niespodzianką wczoraj nas zaskoczyło Studio 397, jaką jest pierwsze w historii gry DLC!

W jego skład wchodzi 5 ikon klasy GT3. Studio ściśle współpracowało z producentami, aby stworzyć najbardziej precyzyjną bryłę, fizykę prowadzenia oraz dźwięk. Społeczność została wysłuchana przez twórców i dlatego zdecydowali się wybrać właśnie tą klasę pojazdów.


 

Już wcześniej ujawniono pierwszy z pięciu nowych samochodów, którym jest:

McLaren 650S GT3

Model został stworzony już wcześniej na potrzeby zawodów "World’s Fastest Gamer". Samochód zadebiutował w 2015 roku i został zaprojektowany i zoptymalizowany do konkurowania w mistrzostwach GT3. Opierając się na modelu MP4-12C GT3, oferował on optymalizację w wielu dziedzinach, w tym w aerodynamice. Wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 3,8 litra turbo V8, który jest znany ze swojego piekelnego temperamentu. Ten samochód jest zdecydowanie niesamowity na każdym torze. Samochód zaaktualizowany został na podstawie opinii społeczności i dodatkowych danych, które studio otrzymało.


 

Bentley Continental GT3

Bentley Continental GT3 ujrzał pierwszy raz publicznie światła dziennego podczas Goodwood Festival of Speed w 2013 roku, a od tego czasu rywalizuje w wielu mistrzostwach GT3 na całym świecie. Mimo, że samochód wygląda na duży, jest bardzo lekki; i jego 4.0 litrowe, 600-konne serce z podwójnym turbo tworzy siłę z którą trzeba się liczyć.


Radical RXC Turbo GT3

Jego wygląd może sprawiać mylne pozory, lecz jest to niesamowicie mocny konkurent. Lekkie i sztywne nadwozie ujarzmia 3,5l Ford Ecoboost V6 z dwiema turbinami i intercoolerem dające moc 500 koni mechanicznych. Ten samochód startuje w klasie GT Open i zadebiutował w 2016 roku w wyścigu otwierającym sezon w Estoril. Spośród wszystkich samochodów w stawce, to chyba najbardziej podobny do open-wheeler'a.


Callaway Corvette C7 GT3-R

Zaprojektowana i zbudowana przez Callaway Competition w Leingarten w Niemczech. Rozpoczęłą życie na desce kreślarskiej w 2014r., a w 2016r. wyjechała na tory kiedy zaczęła rywalizować w
ADAC GT Masters. 6,2 litra pojemności, 600 koni w 8 cylindrach ułożonych w literę "V" mówi i brzmi samo za siebie.


Mercedes AMG GT3

Mercedes AMG GT3 został pokazany światu w marcu 2015 roku na Salonie Samochodowym w Genewie. Silnik V8 o pojemności 6,2 litra i korpus z włókna węglowego zapewniają, że ten samochód można zawsze znaleźć na przedzie stawki. Oprócz wyścigów w GT3, ten samochód został również wprowadzony w obu klasach Super GT GT300 i IMSA GTD.


Wszystkie samochody są wyposażone w opcje konfiguracji, jakie można znaleźć w ich rzeczywistych odpowiednikach. Będą wyposażone w 4 mieszanki. Trzy na suchą (S7-S9) oraz jedna na mokrą nawierzchnię.


Można zakupić całą paczkę (14,97€) lub też każde z osobna (po 4,99€ za szt.).


Źródło