Polskie Centrum Samochodowych MMO

Rangi w TDU

TDU rangi

Chcąc nie chcąc, rozpoczynając przygodę z Test Drive Unlimited, ma początek także nasza kariera na O’ahu. Dzięki wygrywaniu wyścigów zarówno w trybie off-line, jak i on-line oraz wykonywaniu odpowiednich czynności, np. zakup trzeciego Ferrari, posiadanie przynajmniej dwóch domów, 10 różnych ubrań konkretnego producenta, uzyskujemy punkty wyrażone w procentach. Procenty te są z kolei odzwierciedleniem naszego postępu w grze.

W TDU mamy zdefiniowanych kilka rang, a są to kolejno (w nawiasach podany zakres rangi wyrażony w punktach procentowych):

Debiutant (0-3%), Amator (4-8%), Zawodowiec (9-17%), Ekspert (18-44%), Mistrz (45-99%) As (100%)

Wraz z odblokowaniem kolejnych trybów dostajemy dodatkowe opcje, które umilają i uatrakcyjniają chwile spędzone na O’ahu. Zdobywając rangę Amator otrzymujemy dostęp do trybu zdjęć (uaktywni się w menu pauzy). Od tej pory możemy dokumentować nasze eskapady, utrwalać chwile spędzone w gronie znajomych. Następna w kolejności jest ranga Zawodowiec – gdy już uda się nam zdobyć co najmniej 9% w karierze – staje przed nami otworem Edytor. Dzięki niemu mamy możliwość tworzenia własnych tras (dla własnej satysfakcji, dla punktów, dla pieniędzy czy dla znajomych). Po stworzeniu takiej trasy, możemy ją umieścić w Lisa’s Diner i podzielić się naszą twórczością z całym światem TDU (przy odrobinie szczęścia także zarobić).

Ekspert – osiągając ten poziom otwiera się przed nami droga wiodąca do Ford Island - niewielkiej wysepki w południowych regionach O’ahu połączonej mostem z główną częścią wyspy. Z kolei osiągnięcie poziomu Mistrz daje chyba najwięcej bonusów. Pierwszą nagrodą jest wolny wstęp na O’ahu Raceway. Nareszcie możemy wjechać na legendarny tor i ścigać się z innymi bądź po prostu jeździć okrążenie za okrążeniem. Drugą – bodaj największą w całej grze – jest pojawienie się nowego trybu jazdy – hardcore. Od teraz możemy „latać bokami” (adekwatnie do umiejętności) i cieszyć się ze zmienionej fizyki jazdy. Ostatnia ranga nie daje żadnych gratyfikacji, poza samą satysfakcją z ukończenia TDU w 100 procentach.

 

Niestety, poziom As w polskiej wersji językowej TDU jest niemożliwy do osiągnięcia, chyba że mamy ochotę na grzebanie w plikach lub szukanie w Internecie rozpoczętych profili, gdzie zaliczone są wyścigi międzyklubowe. To właśnie niedopracowanie w tym aspekcie powoduje, że bardzo wielu graczy, którzy chcieli ukończyć grę w pełni, stanęło na 99 procentach.

Gracze, którzy osiągnęli poziom Mistrz przy swoim nicku mają wyświetloną koronę, która symbolizuje, a także informuje innych, że ta konkretna osoba do nowicjuszy nie należy. Kierowcy, którzy posiedli poziom As mają tę koronę podwójną i wypełnioną w środku.

Foto made by dabay