Polskie Centrum Samochodowych MMO

Popularne miejsca: Krater

Popularne miejsca: Krater

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w grze. Jego bezpośrednia bliskość względem Honolulu na pewno przysparza mu popularności. U stóp krateru znajduje się luksusowy lakiernik (mapa) – mekka wszystkich graczy, którzy lubią przemalowywać auta na swój wyjątkowy sposób. W samym kraterze znajdziemy wypożyczalnię pojazdów, a także luksusową posiadłość Kuilei Beach Grand View (mapa), z której rozciąga się piękny widok na miasto leżące u podnóży krateru wulkanu Diamond Head, a także na Ocean.

Osoby lubiące zmagania z innymi graczami znajdą tu wyścig o nazwie Na ostrzu noża (ang. Razor’s Edge), którego trasa w całości mieści się wewnątrz krateru. Innym wyścigiem, tym razem z trybu singleplayer, jest Dookoła krateru (ang. Around the Crater). Jest to o tyle ważny wyścig, że po jego wygraniu otrzymujemy nagrodę w postaci możliwości przemalowywania swoich cacek u wspomnianego ekskluzywnego lakiernika, który wcześniej jest dla nas niedostępny.

Krater wulkaniczny oczywiście istnieje z rzeczywistości. Wulkan jest nieaktywny ponoć już od 200.000 lat, a jego wysokość sięga 230 metrów. Pochodzenie jego nazwy jest interesujące i na dobrą sprawę nie wiadomo skąd się dokładnie wzięło. Są co do tego trzy hipotezy i trudno orzec, która z nich jest najbliższa prawdy. (Nazwa pochodzi albo od brytyjskich marynarzy, którzy sądzili, że znaleźli tam diamenty – tak naprawdę były to kryształy kalcytu; albo stąd, że w odległej przeszłości wewnątrz krateru znajdowała się świątynia, gdzie składano ofiary, ostatnia zaś dotyczy fortyfikacyjnego znaczenia Diamond Head i wiąże się z armią amerykańską).

Abstrahując od samej nazwy i jej pochodzenia jest to doskonałe miejsce na spotkanie ze znajomymi, a także nadaje się do podziwiania niesamowitych krajobrazów. Cieszy się wśród sympatyków Test Drive Unlimited niesłabnącym zainteresowaniem.