Polskie Centrum Samochodowych MMO

Pieniądze w Test Drive Unlimited

TDU Mercedes

Grę zaczynasz mając w kieszeni 200.000 dolarów. Niby dużo, jednak szybko jesteś zmuszony do pozbycia się prawie całej kasy. Pierwszy wydatek czeka Cię przy wynajęciu auta, którym musisz dojechać do biura nieruchomości. Koszt wynajmu pojazdu waha się od 800 do 2.910 $. W biurze wydajesz kolejne 150.000 $ na kupno jednej z dwóch posiadłości, na które aktualnie Cię stać (Ka-‘ahu-manu lub Ala Moana House - mapa posiadłości). Następnie kierujesz się do jednego z trzech dostępnych salonów samochodowych (Alfa Romeo, Audi, Chevrolet/Saturn), aby dokonać zakupu swojego pierwszego samochodu.

Po wykonaniu tych wszystkich czynności na koncie zostaje Ci na dobrą sprawę trochę drobnych i stać Cię albo na waciki albo na lizaka. Na szczęście gra oferuje wiele sposobów na wzbogacenie się, dzięki czemu możesz zaznać luksusu, którego nie zawsze jest nam dane w życiu zakosztować.

Poniżej przedstawiamy pięć sposobów na wzbogacenie się na Hawajach.

 

1. Wyścigi singleplayer

Jest to najprostszy i najbardziej intuicyjny sposób na zarobienie pieniędzy w Test Drive Unlimited. Na samym początku toczysz boje o niewielkie stawki rządu 5.000-10.000 $. Wraz z postępem i rozwojem sytuacji w grze oraz ze wzrostem procentowego poziomu ukończenia gry otrzymujesz dostęp do wyścigów, w których można wygrać o wiele więcej.

Najważniejsze wyścigi to:

  • a) Wielkie wyzwanie – ok. 60 km, główna nagroda to 150.000 $
  • b) Objazd Wyspy – kultowe wyzwanie, trasa liczy prawie 200 km, a do wygrania jest 200.000 $ (oraz nagroda w postaci samochodu po pierwszej wygranej)
  • c) Wyścig milionerów – 200 km w ruchu ulicznym, za który można jednorazowo zainkasować 1.000.000 dolarów!!
  • d) 180 mph w dużym ruchu ulicznym – w bardzo szybki sposób, można zgarnąć 70.000 $ - wystarczy uzyskać odpowiednio wysoką prędkość (jeśli chcesz wiedzieć, jak zarobić w tym wyścigu naprawdę szybko, zajrzyj tutaj)

 

2. Misje dostarczania pojazdów oraz misje typu kurier

a) Jeśli chcesz zarobić szybko i dużo to misje dostarczania pojazdów są tym, czego oczekujesz. Za transport jednego tylko auta dostać możesz niemal 150.000 $, o ile uda Ci się wykonać bezbłędny przejazd. Aut do przewiezienia jest 30 i są one rozmieszczone po całej wyspie. Jak widzisz, czeka spora kasa. Przejazdy nie są ograniczone czasowo. Potrzebujesz mapy?

b) Na podobnej zasadzie zorganizowane są misje typu kurier, czyli przejeździe z punktu A do B. Paczek do dostarczenia jest 20, a zarobić można od 20 do 40 tyś $. Analogicznie jak powyżej misje te można wykonać tylko jeden raz. Może mapę?

 

3. Giełda

Kolejnym dobrym sposobem pozyskiwania pieniędzy jest giełda, na której możemy sprzedawać swoje pojazdy oraz nabywać pojazdy innych graczy. Przy sprzedaży sam ustalasz cenę, za którą chcesz sprzedać swoje auto (lub motor). Jeśli znajdzie się na nie kupiec, pieniądze automatycznie trafiają na Twoje konto, a o tym, że sprzedałeś pojazd, zostajesz poinformowany stosowną wiadomością.

Za pojazdy z dużym przebiegiem, możesz otrzymać naprawdę sporo zielonych. Jeśli wystawisz na giełdę auto z przebiegiem powyżej 1000 km możesz być niemal pewien, że z łatwością je sprzedasz. Maksymalna kwota, jaką jednorazowo możesz otrzymać za jeden pojazd to 9.999.000 dolarów (jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób sprzedać auto za więcej pieniędzy, przeczytaj to).

 

4. Bezpośrednie wyzwania

Jeżeli w opcjach w grze ustawisz aktywne interakcje on-line będziesz miał możliwość brania udziału w bezpośrednich wyzwaniach. Są to krótkie, do 5.3 km wyścigi, wg zasady jeden na jednego. Jeśli uda Ci się wygrać taki wyścig, możesz liczyć na przychód nawet do 10.000 $, kosztem swojego rywala. Możesz się ścigać nieograniczoną ilość razy, niestety czasem ciężko znaleźć chętnych do tego typu wyścigów bądź natknąć się na "nieciekawych" kierowców (o problemach związanych z wyścigami przeczytasz tu).

 

5. Własne wyzwania w zajeździe

Gra daje nam także możliwość tworzenia własnych wyzwań - dostęp do stosownego edytora otrzymujemy po osiągnięciu poziomu Zawodowiec w grze (więcej o rangach przeczytasz tu). Swoje wyzwanie możesz umieścić w zajeździe, czyli miejscu, gdzie inni gracze z całego świata mogą brać udział w tego rodzaju wyścigach tworzonych przez samych graczy. Przy publikowaniu swojej trasy ustalasz czas na przejazdy (od 1 do 3 dni) wpisowe oraz nagrodę. Po upływie wskazanego czasu otrzymujesz 10% z końcowej nagrody.

Jak widać, sposobów na zarobienie zielonych nie brakuje. Którą drogę wybierzesz, zależy już tylko od Ciebie. Możesz być kierowcą wyścigowym i wzbogacać się na wygrywaniu wyścigów. Możesz być także handlowcem i czerpać profity z obrotu pojazdami. Warto jednak zastosować zasadę złotego środka i nie ograniczać się wyłącznie do jednej opcji, ale korzystać z każdej we właściwych proporcjach. Tutaj możesz przeczytać, jaką drogę obrać na samym początku, by w miarę szybko odbić się od dna.