Polskie Centrum Samochodowych MMO

Noworoczne postanowienia Kunosów

Audi Sport Quattro w Assetto Corsa

 

Rok 2016 był niezwykle udany zarówno dla Kunos Simulazioni, jak i graczy Assetto Corsy. Ukazało się 5 płatnych DLC, a szóste czeka na konsolową premierę, podstawową wersję gry powiększono o kilka bonusowych aut, a Assetto zagościło na konsolach. Do szczęścia zabrakło większej liczby nowych torów — w 2015 roku były ich trzy, a w tym tylko jeden. Z pewnością wielu z Was jest ciekawych tego co przyniosą nadchodzące miesiące roku 2017. Najnowsze zapowiedzi sugerują, że ekipa z toru Vallelunga nie spoczywa na laurach.

Zacznijmy od spekulacji. Zdjęcie do tego newsa nie zostało dobrane przypadkowo. Pojawiło się ono jako tło do życzeń noworocznych od twórców symulatora. Jest na nim Audi Sport Quattro S1, w malowaniu ze słynnego wyścigu na Pikes Peak '87, na którym 750 konne Audi pobiło o 15 sekund dotychczasowy rekord trasy należący do Peugeota 205 T16. Wierzymy, że auto to będzie swoistym prezentem od developerów na rok 2017 i pojawi się w grze jako bonus — w pakiecie z regularną aktualizacją zbiorczą.

Pewne jest, że w tym roku otrzymamy do dyspozycji więcej torów niż w poprzednim — i to już niebawem! Na pierwszy ogień pójdzie nowość w Assetto Corsa — tor fikcyjny, zaprojektowany przez autorów gry przy udziale Nvidii oraz Sparco. Co będzie miał do zaoferowania czego nie mają rzeczywiste tory? Według Kunos idealny tor nie istnieje. Nie ma toru, który byłby do wszystkiego. Receptą na to ma być tor ich autorstwa, który będzie miał aż 4 konfiguracje przeznaczone zarówno do jazdy długodystansowej, jak i driftu czy sprintu, a przy tym ma to być tor miejski... Mało?

Drugim torem będzie długo zapowiadany tor Mazda Laguna Seca, który ostatecznie ma się pojawić w grze w pierwszej połowie tego roku, razem z innymi zapowiedzianymi wcześniej autami takimi jak Mazda 787B, Miata NA, nowe Maserati Quattroporte oraz nowe Audi TT.

Do końca roku mają się jeszcze pojawić przynajmniej 2 płatne DLC - „British Pack” zawierający nowości od McLarena i Lotusa i „Italian Pack” zawierający auta ze stajni Ferrari, Maserati i Alfa Romeo. Z okazji 70 lecia Ferrari twórcy mogą nas zaskoczyć i zaprezentować coś jeszcze z tej marki.

Ponoć to i tak nie wszystko, co będzie miało do zaoferowania Assetto Corsa w tym roku. Jeśli dowiemy się czegoś więcej, to na pewno będziemy Was o tym informować. Bądźcie czujni ;)

 

Komentarze

Obrazek użytkownika Courius
Nie mogę się już doczekać tych wszystkich updatów do Assetto.