Polskie Centrum Samochodowych MMO

Lokalizacja - O'ahu

Oahu

O’ahu – wyspa historia. To właśnie tu toczy się rozgrywka w pierwszej części Test Drive Unlimited. Dostaliśmy lokalizację…piękną, klimatyczną i naprawdę sporych rozmiarów (około 1600 km do przejechania). Sposób tworzenia też był dość niecodzienny. Grupie pracowników zafundowano podróż na Hawaje w celu sfotografowania całej wyspy, by jak najwierniej oddać to, co widzieli na własne oczy. W rezultacie otrzymaliśmy wirtualne O’ahu maksymalnie zbliżone do rzeczywistego. Ponadto dodano kilka elementów, takich jak np. tor wyścigowy, które dodają magii i uroku temu i tak cudownemu miejscu.

O’ahu jest jedną z największych wysp należących do archipelagu hawajskiego i bodaj najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w okolicy. Wystarczy wspomnieć stolicę wyspy – Honolulu, czy Pearl Harbor, znane wszystkim z lekcji historii bądź ze szklanego ekranu (nakręcono tu np. Tora! Tora! Tora!). Na tej samej wyspie kręcone były odcinki do znanego na całym świecie serialu Lost. Punkty widokowe, piaszczyste plaże i wszechogarniający Ocean Spokojny dopełniają krajobrazu czyniąc to miejsce uroczym zakątkiem na ziemi.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że trud włożony przez twórców gry w stworzenie wirtualnego O’ahu opłacił się. Mimo że gra ma swoje złote czasy już za sobą, to wciąż nie brakuje osób przemierzających kolejne kilometry po wyspie. Lokalizacja prezentuje się świetnie i różnorodnie, bowiem jest tu niemal wszystko: górskie drogi, szerokie autostrady, boczne dróżki i cała masa innych terenów do zwiedzania. Dzięki masowo ukazującym się modyfikacjom trudno jest nią się znudzić. Podtytuł serii – Unlimited – też nie wziął się z nikąd – w każde miejsce na wyspie naprawdę do się pojechać i nic nas nie ogranicza.