Polskie Centrum Samochodowych MMO

Lokalizacja - Ibiza

TDU 2 Ibiza

Nasze przygody w Test Drive Unlimited 2 będziemy toczyć na dwóch wyspach. Rozpoczniemy od całkiem nowej wyspy – Ibizy. Spędzić możemy na niej dowolnie długi czas, jednak po osiągnięciu przez naszego avatara 10 poziomu będziemy mogli – za pomocą samolotu – przenieść się na doskonale znane wszystkim fanom części pierwszej O’ahu. W późniejszym etapie gry, po uprzednim zakupie najbardziej ekskluzywnej posiadłości, jaką ma być luksusowy jacht, będziemy mogli na jego pokładzie dobić do hawajskich brzegów.

Miejsce naszych pierwszych europejskich wojaży to, jak już wspomniałem, wyspa Ibiza należąca do archipelagu Baleary (trzecia co do wielkości). Jej historia sięga VII wieku p.n.e., a jej dzieje były co najmniej burzliwe. W czasach obecnych, wraz z Majorką i Minorką, posiada autonomię. Najważniejszym miastem jest oczywiście stolica (również Ibiza). Nazywana jest Wyspą Spokoju i Miłości, a poza malowniczością krajobrazów przyciąga także wyzwolonym sposobem życia, najlepszymi dyskotekami na świecie oraz bogatym życiem nocnym.

Jak zapowiadają twórcy gry, na okrążeniu wyspy zejdzie nam ok. 40 minut (to bardzo zbliżona wartość do okrążenia O’ahu), natomiast przejazd z jednego na drugi koniec wyspy około połowy z tego. Patrząc na zdjęcia i filmiki udostępnione w sieci (z beta-testów) widzimy, że Ibiza posiada cudowny klimat, a wizualnie nie pozostawia wiele do życzenia. Co by nie mówić, dostajemy kawałek raju na ziemi.

Drugą, oddaną nam przez producentów we władanie wyspą, jest znane niektórym jak własna kieszeń O’ahu. Myślę, że takie rozwiązanie spotka się z akceptacją graczy, wszak niektórzy z nich spędzili na wirtualnej wyspie po 5 tysięcy godzin. Dzięki temu nie będziemy musieli rozstawać się ze starymi śmieciami, zniknie też konieczność wypalania TDU1, gdy zechcemy odwiedzić Honolulu i okolice. Na temat O'ahu przeczytasz tutaj.