Polskie Centrum Samochodowych MMO

Koniec problemów z logowaniem?

koniec problemów?

Po około miesięcznej walce najwyraźniej sprawy powoli normują się. Po przeszło 4 tygodniowej przerwie od TDU2, wymuszonej zresetowaniem hasła do konta, w tym tygodniu nareszcie dane mi było znów zagrać z tę grę. Podobne problemy dotknęły wielu innych graczy. Część z nich miała więcej szczęścia i do nich link z nowym hasłem przychodził momentalnie i praktycznie nie odczuli skutków awarii na sobie. Jednak wiele osób uskarżało się na niedochodzący e-mail ze strony Atari, który umożliwiał odblokowanie (dzięki ustanowieniu nowego hasła) konta. Problem ten dotyczył osób z polskim pocztami ulokowanymi na wp.pl czy onet.pl (i inne), choć oczywiście i od tej reguł był wyjątki. Niektórzy mieli nawet problem z pocztą na gmail. Nie pomagały kolejne wysyłane prośby o restet hasła, zaś na oficjalnym forum radzono, aby wysyłać zgłoszenia prosto do supportu Atari, podając takie detale jak imię i nazwisko, id z Facebooka, cd-keya do gry a na koniec nawet numer swojego biletu. Szczęściarzom - bo tak ich trzeba nazwać - pomoc techniczna resetowała hasła ręcznie i wysyłała powiadomienie (hasło abc123 - cóż za polot i finezja); inni czekali dalej.

Gdy traciłem już nadzieję, a słowa na "k" na "ch" i "ja pier" nie dawały już żadnej ulgi, problem zaczął się jakby rozwiązywać. Mi, jak i kilku innym graczom, udało się po tych kilku długich tygodniach dostać nowe hasła i znów móc się cieszyć grą (zaczął funkcjonować system wysyłający automatyczne wiadomości z linkami do ustanowienia nowych haseł do zablokowanych uprzednio kont). Co ciekawe, linki umożliwiające ustawienie sobie nowego hasła, były aktywne tylko godzinę po wysłaniu e-maila. Co jednak w sytuacji, gdy dostarczenie wiadomości się przedłuża? Takie problemy miał nasz Kolega Jockerpaul, któremu maile od Atari przychodziły z niemal 1,5 godzinnym opóźnieniem, podczas gdy link aktywny był tylko godzinę... Potraficie sobie wyobrazić tę frustrację??

Na szczęście ostatnio wydłużono czas działa odnośnika do 4 godzin, dzięki czemu problemy z opóźnieniem stały się mniej dokuczliwe. Wszystko wskazuje na to, że sprawa, która dość znacząco uciszyła polską scenę TDU, ma się ku końcowi z happy endem. Szkoda tylko, że po raz kolejny zostało nadwyrężone zaufanie graczy i nie wiadomo czy kiedykolwiek w jakiejkolwiek formie ktoś podejmie próbę rekompensaty, bowiem podejrzewam, że na kolejne tego typu zagrania z Ich strony może znam zwyczajnie nie starczyć wyrozumiałości...