Polskie Centrum Samochodowych MMO

Jak oszukać szwankujące serwery?

serwery

W TDU często zdarza się tak, że serwery płatają nam różne figle. Bywa tak, że w ogóle nie można się z nimi połączyć i gra w trybie on-line jest niemożliwa. Na to niestety nic nie można poradzić, poza permanentnym próbowaniem połączenia się. Czasem uda się ta sztuka za trzecim razem, czasem za dziesiątym, ale bywa i tak, że przez 15 min i dłużej nie sposób nawiązać połączenia z serwerami gry.

Jeśli uda się już nam przejść przez te problemy i rozpocząć grę on-line często czekają nas kolejne kłopoty. Wchodząc w tryb mapy, by znaleźć swoich znajomych, czekać nas może niemałe rozczarowanie: na mapie nie widać żadnego gracza, a jedynie pokazanie są obszary, gdzie gracze się znajdują. Mimo długich prób wszystko zawodzi. A co jeśli na ten czas zaplanowałeś sobie zlot z przyjaciółmi lub rekreacyjną przejażdżkę ze znajomymi? Czy jesteście zmuszeni odwołać uzgodnione wcześniej spotkanie?

Na szczęście istnieje pewien fortel, którego możemy użyć, aby przechytrzyć problemy z serwerami i nie musieć przekładać spotkania. Z pomocą przychodzą bowiem wyścigi multiplayer. Wystarczy, że jedna osoba założy taki wyścig, a pozostali zainteresowani dołączają do niego. Po starcie wystarczy zignorować trasę wyścigu i można jechać gdzie tylko się ma ochotę. Jeśli przeszkadza Ci strzałka, wskazująca kierunek, w którym powinieneś się udać, możesz ją wyłączyć (deaktywacja GPS). Jeśli irytuje Cię głos nawigacji powtarzający bez końca „zawróć” – wycisz go.

Minusem tego rozwiązania jest fakt, że w trakcie wyścigu nikt nie może do Was dołączyć (np. spóźniony znajomy). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wyścig założyć na nowo i jeszcze raz rozpocząć. Z drugiej strony jesteśmy zabezpieczeni przed niechcianymi graczami. Ponadto nie musimy się martwić o to, że kogoś rozłączy od grupy, bowiem serwery w tym akurat aspekcie są dość stabilne.

Na koniec warto dodać, że możemy wybrać dowolny wyścig, a ów wybór zależy tylko od nas. Chcemy jechać bez ruchu ulicznego – żaden problem, jednak odradzam, ponieważ jazda szybko się nudzi. Mamy ochotę zagrać z dużym traffikiem – wystarczy wybrać odpowiednie wyzwanie, np. Przejażdżka brzegiem morza czy Wyścig – Diamond Head. Możemy także wybrać zmagania typu prędkość – tam możliwości jest jeszcze więcej.

Reasumując: problemy z serwerami wcale nie muszą oznaczać, że nasze plany legną w gruzach. Wręcz przeciwnie – może oznaczać to jeszcze większą zabawę niż zazwyczaj.