Polskie Centrum Samochodowych MMO

GTA V: Pierwsze Zmodowane Modele Aut!

GTAV

Każdy chyba słyszał o GTA V od Rockstar North. Wcześniejsze części są nadal oblegane przez "modderów", którzy z już wspaniałej gry, przekształcają ją w coś jeszcze lepszego (dotyczy to niestety wyłącznie posiadaczy wersji na komputery osobiste ze względu na bardzo łatwy dostęp do wewnętrznych plików gry). 

Oczywiście na najnowszą produkcję Rockstar, także rzuciło się pełno fanów moddingu. Początkowo były to dość proste - ze względu na mniejszą podatność silnika gry na modyfikacje - ale w pełni funkcjonalne mody. Dzisiaj możemy cieszyć się już tak zaawansowanymi modami jak "GTA RPG", który zmienia gatunek naszej gry. 

Fani motoryzacji również doczekali się ciekawych zmian choćby w postaci "Advanced Fuel Mod" czy "Realistic Top Speed and Acceleration". 

Doczekaliśmy się również modyfikacji samych pojazdów. Na pierwszy ogień poszły w pełni obracające się koła i działające zawieszenie (Mazda RX-7 MadMike). Już na następny dzień pojawiła się Italia 458 z niestety dziwnie wysokim zawieszeniem i lekko zapadającymi się pod ziemię kołami. Następnie pojawiło się Ferrari F430, w którym działają światła, zainstalowano oryginalne felgi oraz idealnie wyważono zawieszenie. Niestety wciąż pozostaje wiele elementów do poprawy/zmiany, jak choćby dodanie uszkodzeń wizualnych czy działającego prędkościomierza i obrotomierza (tuning również póki co jest niedostępny). 

Biorąc jednak pod uwagę postęp pomiędzy kolejnymi modelami, można posiadać uzasadnioną nadzieję, że już wkrótce zobaczymy projekty wolne od w/w niedoskonałości. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z materiałem prezentującym nowe F430.