Centrum TDU i gier samochodowych

Forza Motorsport 6 na PC?

Forza Motorsport 6 na PC?

Przez wiele lat, a właściwie to od początku istnienia serii Forza Motorsport, gracze PC'towi chcieli ujrzeć ową serię na swoich domowych maszynach. I nic w tym dziwnego, w końcu jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii w historii gier wyścigowych. Dotychczas producent gry, czyli Turn 10 Studio, wydawało swoje perełki jedynie na konsole Xbox. Jednak to się może wkrótce zmienić.
Poniższy artykuł zawiera informacje dostarczone przez Microsoft, mimo to nie są to jeszcze pewne informacje.

Dla wielu fanów gier wyścigowych preferujących do grania komputery osobiste, ta informacja jest niczym gwiazdka z nieba. Choć wielu zastanawia się nad tym, czy gra zachowa wszystkie swoje rozwiązania, bo przecież między PC a konsolą dalej istnieją róźnice konstrukcyjne, to jednak chyba jeszcze nikt nie był przeciwny temu pomysłowi. No może poza użytkownikami Xbox, którzy stracą poniekąd swoją uniwersalność. Microsoft informuje również, że gra będzie współpracowała jedynie z najnowszym systemem Windows 10. I tak jak, w przypadku głośno zapowiadanego "Quantum Brake", także Forza Motorsport będzie dostępna do kupienia tylko i wyłącznie na platformie Windows Store. Co do Forzy Horizon 3, nie ma jeszcze potwierdzonych informacji odnośnie wydania jej na PC.
Miejmy nadzieję, że ten - kiedyś mogłoby się wydawać niemożliwy do spełnienia sen - właśnie się spełni i to jeszcze w tym roku. 

Więcej na ten temat można przeczytać na najpoczytniejszym forum Windows:

http://www.windowscentral.com/forza-motorsport-6-and-gears-war-4-rumored-also-be-coming-windows-10