Polskie Centrum Samochodowych MMO

Forza Horizon 3 - Wszystko Co Wiemy o Nowej Forzie!

FH3

Dzisiejsza konferencja Xbox'a na E3 zaskoczyła nas odświeżoną i pomniejszoną wersją konsoli "One S" oraz "Projektem Skorpion", który ma nam pozwolić na grę w rozdzielczości 4K oraz VR. Dla nas, fanów motoryzacji, najważniejszą informacją jest oczywiście zapowiedz nowej Forzy Horizon z numerkiem "3".

Świat pełen immersji

Playground Games zabierze nas do kraju pokrywającego cały kontynent. Prawdziwa Australia ma powierzchnię 7 686 850 km² i należy do suchych krain, gdzie tylko na brzegach "wyspy" możemy zobaczyć gęsto zalesione tereny. Twórcy mówią, że będzie to jest największy świat jaki stworzyli i nie tylko pod względem powierzchni, ale także różnorodności. Miejscem rozgrywki będzie "Złote wybrzeże" znajdujące się na wschodzie kontynentu. Pierwszy raz w Forza Horizon pojawia się zróżnicowany teren pokroju pustynnych wydm, lasów deszczowych oraz w pełni zurbanizowanego miasta "Surfers Paradise", które znane jest z ulicznego toru wyścigowego o tej samej nazwie. Ponadto nie będzie obszarów, do których się nie dostaniesz, inaczej mówiąc możesz jeździć wszędzie gdzie ci się spodoba. Zanurzenie się w oceanie czy podjechanie pod górę nie będą stanowiły problemu, jak to było w poprzednich częściach. Może się zdarzyć, że znienacka wyskoczy wam coś na drogę, gdyż w grze pojawią się rozmaite zwierzęta oraz ludzie, co z pewnością zwiększy wrażenie przebywania w realnym świecie. Oczywiście w Australii ruch uliczny jest lewostronny i przyzwyczajenie się do tego dla niektórych może chwilę zająć.

Setki aut i nieskończona wyobraźnia

O liczbę samochodów nie musicie się martwić. Playground Games potwierdziło, że będzie ich ponad 350, a do tego 57 aut z pakietów dodatkowych. Oprócz tego nie można zapomnieć o tuningu. System mechanicznego ulepszania aut zostanie taki sam jak w innych grach z serii Forza. Inaczej jest z tuningiem wizualnym. Twórcy dodali wiele nowych części zmieniających wygląd samochodu, w tym długo oczekiwane przez fanów pakiety poszerzające samochód, takich firm jak Liberty Works czy Rocket Bunny. Oprócz tego dostaniemy 30 felg więcej niż w poprzedniej części. Ponadto drobną rzecz w postaci modyfikowalnych tablic rejestracyjnych oraz śmieszną modyfikację jaką jest niestandardowy klakson. Nie myślcie, że to koniec! Nie tylko samochody będzie można modyfikować, ale także naszą postać. Pojawi się możliwość stworzenia własnej postaci, która będzie siedzieć za kółkiem naszego pojazdu. Koniec z atakiem klonów!

Pamiętaj, że nie jesteś sam

Gra będzie mieć tryb kariery, który możemy znać z poprzednich odsłon. Widowiskowe wyścigi pokazowe, możliwość wybrania danej kultury motoryzacyjnej przed przejściem do następnego etapu, czy też testowanie egzotycznych aut - to są już standardy w Horizon. Nowością tak naprawdę jest możliwość jej przejścia wraz z trzema znajomymi. Możecie razem piąć się po szczeblach kariery, lub pomóc koledze, który został w tyle. Kiedy twój znajomy dołączy do twojej sesji, gra automatycznie zsynchronizuje pogodę, porę dnia, ruch uliczny oraz "Drivatary". Jeżeli, twoi znajomi nie są teraz dostępni, możesz zatrudnić ich "Drivatary", by pomogły ci w zawodach. Jeżeli skończyłeś zawody Horizon zorganizowane przez twórców, możesz stworzyć własne. Zostań gospodarzem i stwórz własną serię wyścigów za pomocą systemu "Blueprint". Dzięki niemu będziesz w stanie tworzyć nowe wyścigi i wyzwania na poziome deweloperów z Playground Games. Jeżeli czujesz się samotny, to zaproś kolegów i, podobnie jak w karierze, wspólnie wygrywajcie wyścigi. W grze dowolniej oraz na wyścigach można spotkać do 12 graczy. Wyścigi wieloosobowe będą wyglądać podobnie jak dotychczas.

Dom aukcyjny, "Storefronts" i więcej...

Jedną z nowości, o którą także proszono, jest dom aukcyjny w którym będziesz mógł wystawić swój samochód na licytację. Wartość samochodu będzie określana przez jego popularność. Samochód będzie stawał się cenniejszy dzięki ilości pobranych konfiguracji, skopiowanych malowań, czy też pojawianiu się tego auta na zdjęciach lub filmikach, które były wysoko oceniane. Na cenę samochodu może wpływać także popularność twojego profilu w "Storefronts". Jest to mała aplikacja społecznościowa w której możesz przeglądać ustawienia samochodu, malowania, zdjęcia, lub filmiki stworzone przez społeczność, wraz z podstawowymi funkcjami tego typu serwisów. W nowym Horizonie, będziesz mógł zrobić zdjęcia o rozdzielczość 12K i upiększyć je dzięki technologi HDR. Dla osób lubiących tworzyć wideo przygotowano możliwość nagrywania popularnych dziś time-lapsów. Dla osób lubiących życie w w grupie przygotowano możliwość tworzenia klubów do 1000 osób oraz organizowania spotkań samochodowych.
Na koniec, możesz być pewien, że muzyka w grze nie będzie cię nużyć. Do dyspozycji dostaniemy 8 stacji radowych i każda będzie dotyczyła pewnego gatunku muzycznego jak chociażby Hip-Hop, Hard Rock czy Punk. Jeżeli mimo to nie spodobają ci się utwory, możesz tworzyć playlistę na swoim dysku OneDrive, a gra automatycznie doda te utwory do oddzielnej stacji.

Ze strony technicznej

Gra będzie nadal oparta na silniku "ForzaTech", który od niedawna można wypróbować na komputerach z systemem Windows 10 - w postaci darmowej Forza Motorsport 6 Apex. Oznacza to również, że nowa część serii zawita także na komputery PC. Dla graczy konsolowych będzie musiała wystarczyć rozdzielczość FullHD oraz 30 klatek na sekundę, natomiast osoby z mocnymi PC-tami będą w stanie zagrać w 60 klatkach i rozdzielczości 4K. Nie można nie wspomnieć o tym, że gra będzie oferowała możliwość wspólnej zabawy graczy na Xbox'ie ze znajomymi posiadającymi Horizon 3 na swoim komputerze. Jeszcze lepszą informacją jest to, że kupując grę raz, możesz z niej korzystać niezależnie od platformy. Inaczej mówiąc - kupując grę na komputerze możesz ją także uruchomić na Xbox'ie bez ponownego kupowania jej.

Gra ma zawitać 27 września bieżącego roku na Xbox'a One oraz komputery z Windowsem 10. Zakup edycji "Ultimate" daje ci dostęp o 5 dni wcześniej.

Grę można nabyć w 3 pakietach:

Edycja Standardowa - 238,99 zł
- Podstawowa wersja gry

Edycja Deluxe - 299,99 zł
- Podstawowa wersja gry
- Pakiet samochodowych gwiazd (10 samochodów torowych)
- VIP (bonusowe auta, specjalne prezenty, dwa razy więcej kredytów przy loterii)

Edycja Ultimate - 359,99 zł
- Podstawowa wersja gry
- Pakiet samochodowych gwiazd (10 samochodów torowych)
- VIP (bonusowe auta oraz specjalne prezenty)
- Przepustka samochodowa (natychmiastowy dostęp do przyszłych DLC w dniu ich wydawania)

Grę możecie zamówić tutaj: http://store.xbox.com/pl-PL/Xbox-One/St ... Type=Games

Poniżej możecie obejrzeć obejrzeć trailer oraz gameplay z targów E3.

Korektę wykonał: adamsky73

Tagi: