Polskie Centrum Samochodowych MMO

Forza Horizon 3 - Gra w wczesnym dostępie! Wraz z wielkimi problemami na PC

488 GTB

Najnowsza odsłona serii Forza jest już ogrywana przez osoby posiadające wersję "Ultimate". Osoby te mają wcześniejszy dostęp do gry, grając jeszcze przed premierą w sklepach. Gracze Xboxa One oraz komputerów osobistych przemierzają Australię w ponad 350 autkach rozbudowując swój festiwal. Choć osoby grające na PC nie do końca mogą być zadowoleni z tego jaki produkt został im dostarczony. Oczekiwania względem gry zostały zderzone z rzeczywistością i po świetnej optymalizacji technologicznego dema w postaci Forzy Motorsport 6: Apex, wszyscy spodziewaliśmy się płynnej animacji nawet na wolniejszych systemach. Niestety nic bardziej mylnego. Gra nawet na topowym sprzęcie potrafi "chrupnąć", choć przez większość czasu trzyma wysoką liczbę klatek. Wolniejsze komputery mają problem z zapychającą się pamięcią wideo powodującą przycięcia podczas gry. Najbardziej jest to odczuwalne w trzech przypadkach: podczas przemierzania Surfers Paradise, oglądania przerywników oraz w garażu przy próbie ręcznego dostosowania części. Ten ostatni przypadek występuje nawet na topowym sprzęcie. Jest to o tyle ciekawe, że gra nie wymaga niesamowicie drogich podzespołów by grać w 4K, ale mimo wszystko przycina się przez problemy z pamięcią.

Problem z wydajnością jest jednak jednym z wielu innych problemów. Wiele osób ma problem ze zmianą głośności w grze, gdyż nie działają jej funkcje, a system nie rozpoznaje gry w mikserze głośności, co zostawia nas przy standardowych ustawieniach. Użytkownicy kierownic mają problemy z force feedbackem, a także Logitech G27 nie zostaje wykrywany przez grę. Pojawiają się też problemy z dołączaniem do wspólnych sesji gry oraz rozłączenia z serwerem podczas ich prób. Dużym problemem jest także błąd z wykrywaniem dodatków, które są zawarte w pakiecie Ultimate. Gra nie rozpoznaje posiadanych dodatków zostawiając nas z podstawową zawartością. Niecierpliwi mogą napisać do zagranicznego supportu Xbox. Będziecie musieli grę zakupić ponownie, a koszty za drugi zakup zostaną zwrócone.

Tak wygląda aktualnie sytuacja z wczesną wersją gry na komputerach stacjonarnych. Gracze konsolowi nie napotykają żadnego z wyżej wymienionych problemów. Zapewne wielu z was wierzyło w odpowiednio zrobiony port, lecz można było się tego spodziewać, gdyż jest to pierwsza pełnoprawna Forza na PC, a studia Playground Games oraz Turn10 nie wiedzieli jeszcze jak gra z otwartym światem zachowa się na różnych konfiguracjach. Do premiery gry powinny zostać naprawione najważniejsze rzeczy, a twórcy informują nas o naprawach poprzez Forum oraz Twitter. Premiera gry na półkach sklepowych 27 września.

Źródło