Polskie Centrum Samochodowych MMO

Braki w pojazdach i tuningach

Tuning na Oahu

Test Drive Unlimited ma to do siebie, że czasem lubi zagmatwać sytuację. Tak właśnie ma się rzecz z niektórymi autami, poziomami tuningów, a nawet producentami samochodów. Poniższy krótki tekst ma posłużyć wszystkim zainteresowanym (i zdezorientowanym) nieco ogarnąć ten temat.

 

Nieistniejący pojazdy

Gdy chcemy stuningować auto wcześniej czy później natrafimy na nazwę Edonis, LEXUS oraz RUF. Pojawiają się zaraz pytania, gdzie kupić auta tych producentów, bo przecież musi się je dać zakupić, skoro jest opcja tuningu tych aut. Otóż sprawa wygląda nieco inaczej. Samochodów w/w marek nie próżno szukać w podstawowej wersji gry. Najprawdopodobniej producenci zapomnieli usunąć stosowne dane z gry i mamy to, co mamy, czyli możliwość polepszania osiągów aut, których nabyć nie sposób. Samochody marki Edonis (1 model), LEXSUS (5 modeli) oraz RUF (4 modele)  pojawiają się w TDU dopiero z momentem zainstalowania Carpacka, czyli dodatku do gry (niestety płatnego dodatku).

 

 

Auta bez tuningu

Są w TDU takie auta, których nie możemy zabrać do warsztatu tuningowego w celu ulepszenia osiągów naszego cacka. Do tej grupy pojazdów zaliczają się przede wszystkim auta conceptowe. Są to kolejno:

** Alfa Romeo 8c Competizione

** Chrysler® ME FOUR-TWELVE

** Chrysler® Firepower Concept Car

** Ford Mustang GT-R Concept

** Ford Shelby Cobra Concept

** Ford Shelby GR-1 Concept

** Volkswagen W12 Coupe

** Volkswagen W12 Roadster

Do tych aut dochodzi jeszcze jeden pojazd, a konkretnie Mercedes CLK DTM AMG. W podstawowej (tj. nie licząc dodatku) wersji gry są to wszystkie auta, których parametrów nie można zwiększyć.