Polskie Centrum Samochodowych MMO

Bentley w 53 miliardach pikseli? Żaden problem.

Bentley w 53 miliardach pikseli? Żaden problem.

Poniżej znajdziecie link, który przeniesie was do strony, na której możecie zobaczyć coś niesamowitego.
http://www.bentleymotors.com/en/apps/look-closer.html

Na zdjęciu widzimy, znajdujący się w San Francisco, legendarny most Golden Gate. Ale kogo obchodzi zdjęcie jakiegoś mostu?
Ważne jest to co znajduje się na moście. Macie więc troszkę roboty z przybliżaniem, ale efekt końcowy będzie nieprawdopodobny.

Jeśli nie masz ochoty zoom'ować, możesz skorzystać z obrazu GIF https://cdn1.vox-cdn.com/thumbor/0pIMLnV183Wz2y54K9Hc6Lkuh20=/800x0/filters:no_upscale()/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/6688235/bentley_zoom_inline.0.gif

Wyjaśniając sytuację. Bentley korzystając z technologi NASA, połączył ze sobą 70 zdjęć. Na fotografii, pierwszy w oczy rzuca się most, ale wystarczy przybliżyć owe zdjęcie aby ujrzeć samochód jadący tym mostem. Przybliżamy jeszcze bardziej i co ukazuje się naszym oczom?  Naszycie z logo producenta na fotelu. Pomimo wielokrotnego zoom'u zdjęcie dalej pozostaje ostre. To zasługa technologi łączenia ze sobą zdjęć. Sumując, fotografia ta zawiera 53 miliardy pikseli, a wydrukowana fotografia zajęłaby powierzchnię boiska piłkarskiego.

W działaniu tym jednak łatwo doszukać się dość klasycznego marketingu. Samo szefostwo Bentley'a to potwierdza, tłumacząc - "Reklama ma na celu pokazanie, jak bardzo ważne dla naszej marki są nawet najmniejsze detale".