Polskie Centrum Samochodowych MMO

ATS / ETS 2 - Aktualizacja - Nastawna kolumna kierownicza

Zarówno w American Truck Simulator jak i w jego starszym europejskim bracie, gracze mają obecnie możliwość modyfikowania ustawienia kamery oraz pola widzenia kierowcy, za pomocą zmiany pozycjonowania fotela kierowcy­ oraz jego głowy. W poprzednich aktualizacjach obu gier mieliśmy możliwość zauważenia efektów starań studia SCS Software w kreowaniu realizmu zachowania kierowcy prowadzącego ciągnik siodłowy z naczepą, poprzez dodanie funkcji obrotu kamery wraz z kołem kierownicy czy też po uruchomieniu kierunkowskazów. Silnik obydwu gier został także odpowiednio zmodyfikowany w celu obsługi ruchu kamery związanego z fizyką działającą zarówno na pojazd jak i samego kierowcę. Niestety, jednak nie dawało to pełnego poczucia połączenia gracza z jego wirtualnym odpowiednikiem. Aż do teraz. 

W nadchodzącej aktualizacji studio SCS Software zapowiedziało dodanie pewnego usprawnienia dodającego…. możliwość zmiany ustawienia kolumny kierowniczej i to od razu w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu rozwiązaniu, wreszcie nie będziemy mieli dylematu w postaci tego w jaki sposób ustawić fotel kierowcy aby jednocześnie dostosować go do swoich preferencji i mieć pełną widoczność deski rozdzielczej. Drugim elementem dodanym w tej aktualizacji będzie możliwość zmiany ustawień w/w parametrów stanowiska pracy kierowcy za pomocą rolki zamontowanej w każdej z naszych myszek.

Z niecierpliwością czekamy na następne wieści czeskiego studia.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gruszmen
A to niespodzianka. Widać, że studio SCS rozpieszcza takimi smaczkami każdego gracza aby idealnie odwzorować najmniejsze szczegóły w celu czerpania przyjemność z jazdy.