Polskie Centrum Samochodowych MMO

Amerykański Oddział Atari bankrutuje. Szansa dla TDU?

Atari

Nareszcie doczekaliśmy się jakiejkolwiek informacji na temat Atari i trzeba przyznać, że są to od razu mocne newsy. Otóż Amerykański oddział Atari, w oparciu o Rozdział 11 (Chapter 11*) zlożył wniosek o upadłość i rozdzielenie swoich finansów od macierzystego holdingu Atari  S.A, co z kolei miałoby dać tej drugiej pieniądze na "nowy początek". Atari Inc i inne powiązane przedsiębiorstwa z siedzibą w USA, w tym również Atari Interactive Inc, Humongous, Inc and California US Holdings planują w przeciągu 90 do 120 dni (za 3-4 miesiące będziemy w okolicach maja) sprzedać całość swoich aktywów, a następnie przenieść swoje zainteresowanie z nazwijmy to tradycyjnych gier na cyfrową dystrybucję i licencjonowanie (zapewne aplikacje w tym gry na telefony, smartfony i inne tablety). Dzięki temu posunięciu mają nadzieję na odciągnięcie Atari S.A od - jak zostało to ujęte w oświadczeniu - "strukturalnych obciążeń finansowych". W ten sposób zamierzają pozyskać 5.250.000 $ potrzebnych na "nowy" mocny start (Żródło).

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że aktywa, o któych mowa powyżej, dotyczą także gry Test Drive. Co to może oznaczać dla nas? Ja widzę 2 możliwości: albo Test Drive zostanie powoli uśmiercony (a tego byśmy zdecydowanie nie chcieli) albo nowa firma wreszice zrobi to, czego nie potrafili jej poprzednicy, czyli wykorzysta potencjał, jaki drzemie w tej produkcji, a my doczekamy się nowych dodatków, aut, domu aukcyjnego, zaś w szerszej perspektywnie być może nawet i TDU 3.

 

Rozdział Prawa Upadłościowego, na podstawie którego przeprowadzane jest przekształcenie; na ogół dotyczy ogłoszenia bankructwa przedsiębiorstwa lub spółki. Dłużnicy wnioskujący o ogłoszenie upadłości  przeważnie przedstawiają plan naprawczy, żeby umożliwić dalsze funkcjonowanie firmy i rozłożyć spłatę długów na dłuższy okres. Przedsiębiorcy i osoby fizyczne także mogą starać się o ulgę w spłacie swoich zobowiązań finansowych w oparciu o Rozdział 11.