Polskie Centrum Samochodowych MMO

Łatwa i szybka kasa

szybka kasa

W Test Drive Unlimited 2 sposobów na zarabianie pieniędzy jest mnóstwo. Możemy bogacić się powoli, możemy robić to szybciej. Jednym z najprostszych – a jednocześnie najskuteczniejszym – jest powtarzanie wyścigu typu prędkość z głównego pucharu, wieńczącego naszą karierę, o nazwie Puchar: Hawaje obszar 2. Wyzwanie nowi nazwę „Prosto przed siebie” i posiada ograniczenie pojazdów do grupy A2. Ma ono tę przewagę nad „Wyścigiem na lotnisku”, że jest dużo łatwiejsze, a ponadto nie wymaga bycia w trybie online (można w nie grać bez podłączenia do Internetu lub przy wyłączonych serwerach gry). Lokalizacja pucharu nie jest żadną tajemnicą i jest doskonale znana, jeśli nie, to poniższe zdjęcie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wyzwanie trwa 1.20 min, a naszym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Punkty są przyznawane za jazdę z odpowiednio dużą prędkością – im szybciej jedziemy, tym szybciej lecą nam punkty. Aby wygrać i zainkasować nagrodę za pierwsze miejsce, musimy uzyskać wynik lepszy niż 1710 punktów. Trzeba przyznać, że sprawa nie jest skomplikowana, i nawet wypadając z drogi czy po czołówce z pojazdem z ruchu ulicznego, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem odpowiednio wysokiego wyniku.

Utrudnieniami w tym wyzwaniu jest intensywny ruch uliczny, konieczność jazdy pod prąd (stąd możliwe czołowe zderzenia czy inne kolizje), oraz pasek kary, który się zapełnia, jeżeli wyjedziemy poza drogę. Mimo tego, po upływie niespełna 1,5 minuty na nasze konto powinno wpłynąć 20 tyś dolarów, bo tyle właśnie wynosi nagroda za pierwsze miejsce. Jeśli będziemy mieli nieco mniej szczęścia i mimo wszystko nie uda nam się wygrać, to za drugie miejsce też dostaniemy sporą ilość gotówki.
Wyzwanie to możemy powtarzać w nieskończoność i za każdym razem dopisywać sobie 20 tyś $. Jak łatwo policzyć, w ciągu 10 minut powinniśmy spokojnie zdążyć rozegrać 5 wyzwań (trzeba wliczyć krótkie przerwy między wyścigami), co przy dobrych wiatrach da nam 100.000 dolców; w ciągu godziny uda nam się zgromadzić ok. 600-800 tysięcy zielonych.
Jeżeli jazda pod prąd jest dla Ciebie zbyt irytująca, możesz śmiało „przeskoczyć” na równoległą drogę i jechać w prawidłowym kierunku. Najlepiej zrobić to na początku wyzwania, po osiągnięciu około 100 km/h – wówczas dostaniemy najmniejszą karę i najszybciej pokonamy pas zieleni. Poniższe wideo nie dość, że ilustruje całą trasę, to na dodatek dowodzi, że nawet jadąc bardzo zachowawczo, w nocy i przy obfitych opadach deszczu, uzyskanie wyniku rządu 2000 punktów nie stanowi większego problemu.